Zpětná reakce na KINO z JH 2008

07.08.2009 13:05

Surfováním na internetu jsem narazil na zajímavou reakci na představení KINO od návštěvníka 78. ročníku festivalu Jiráskův Hronov, kde se KINO hrálo v hlavním programu. Rok stará informace, ale i tak zpětně potěší:

KINO bylo groteskou, která začala velice vesele postavením několika řad kinosedaček ve zpomaleném pohybu. Co následovalo bylo ještě komičtější. Všichni lidé, kteří přicházeli do kina, měli své specifické charakteristiky, které se jim podařilo velice jasně sdělit v několika okamžicích. Perfektní moment nastal, když se film přetrhl a omylem byl puštěn pásek se skladbou „Je t‘aime moi non plus“, jen na krátkou dobu, ale diváci rychle reagovali (pravděpodobně nejen ti na jevišti).

Tato produkce byla vytvořena neobvyklou metodou. V souboru je mnoho herců, takže každý, kdo chtěl hrát, si musel vytvořit svoji vlastní postavu sám. Udělali kus práce a všechny rozličné postavy dohromady stvořily velice komické představení se správnou délkou, se správným tempem a s dobře vybranou muzikou. Jedno z nejlepších svého druhu, které jsem kdy na festivalech viděla.

Sponzor divadla

Máte zájem sponzorovat divadelní soubor, jeho představení, plesy a další akce? Nabízíme Vám reklamní plochu nejen na těchto stránkách, ale i kolem jeviště v sokolovně Lázně Toušeň, a na každém plakátu zvoucím na naše akce. V případě zájmu nám napište na náš mail dslt@seznam.cz.

Kontakt

Divadelní spolek Lázně Toušeň 737581825 J Hadrbolcová dslt@seznam.cz