Vzpomínky na Šanghaj

29.01.2011 17:00

Toušeňský divadelní spolek se v loňském roce zúčastnil dvou zahraničních přehlídek. První se konala ve francouzském městečku Saint-Louis a druhá v čínské Šanghaji. Dostat se s amatérským divadlem téměř na druhý konec světa se ale moc často nestává, a tak divadelníci uspořádali večer, na kterém přednášeli svoje zážitky.

Program byl rozdělen do tří částí. Nejprve proběhla prezentace fotek s komentářem Radka Hrdličky, který živě popisoval jednotlivé zážitky, zkušenosti a příhody. Posluchači se například dozvěděli jaké bylo v Číně ubytování, jaké bylo stravování anebo jak probíhalo smlouvání na tržištích. Po přestávce pak následovala diskuze všech přítomných, v jejímž úvodu bylo posluchačům osvětleno, jak se vlastně amatérský soubor do Šanghaje dostal. Pozvání přišlo od profesora šanghajské Divadelní akademie Williama Huizhu Suna, PhD,, který viděl představení toušeňského souboru  - grotesku Kino - na mezinárodním divadelním setkání v Lörrachu. Inscenace Toušeňáků se mu natolik zalíbila, že je následně pozval na 12. Mezinárodní festival umění v Šanghaji.

Posluchače také zajímalo, jaké byly finanční podmínky celého projektu. Režisérka Anna Müllerová tak využila příležitosti a poděkovala sponzorům ale hlavně městysi Lázně Toušeň, který souboru poskytl nejen dotaci ale i půjčku, bez které by se celá cesta nedala vůbec realizovat.

V poslední části programu byl promítnut krátký sestřih videa, kdy diváci nahlédli do zákulisí čínských divadel, do čínských supermarketů ale i do krámečků chudších obyvatel Šanghaje. Promítaly se i záběry ze světové výstavy EXPO 2010 anebo z městečka Zhou Zhuang popisovaného jako „Čínské Benátky“.  

  

Podrobnější zážitky z cesty do Šanghaje si můžete přečíst v reportáži Jany Hadrbolcové.

O putování do Šanghaje naleznete na našich stránkách i krátký FILM.

Sponzor divadla

Máte zájem sponzorovat divadelní soubor, jeho představení, plesy a další akce? Nabízíme Vám reklamní plochu nejen na těchto stránkách, ale i kolem jeviště v sokolovně Lázně Toušeň, a na každém plakátu zvoucím na naše akce. V případě zájmu nám napište na náš mail dslt@seznam.cz.

Kontakt

Divadelní spolek Lázně Toušeň 737581825 J Hadrbolcová dslt@seznam.cz