5 ZA JEDNU

24.01.2015 19:00
Soubor Nová generace alias Divadlo Perštýn vznikl před několika lety v Toušeni. V souboru dostávají příležitost začínající herci a herečky většinou studenti nebo absolventi konzervatoře. V sobotu 24. ledna uvedou v sokolovně svoji novou hru 5 za jednu. Je to feministická úsměvná komedie nejen pro ženy. 
 
Anna se po rozvodu přestěhovala do jiného města. Aby začala nový život, poradí jí její psycholožka pozvat ženy z nového domu na čaj a popovídat si o problémech, které je trápí. Pouze čtyři osamělé ženy ji nepovažují za blázna a přijmou pozvání: Maria, Jenny (jejíž pravé jméno je Giovanna), Rosa a Erminia. Po prvních trapných chvílích si začínají navzájem svěřovat své životní zkušenosti a pomalu se odhaluje jejich rozdílný charakter.
Jen Maria tiše sedí a občas prohodí nějakou záhadnou větu, jejíž smysl zná jen ona. Skrývá něco?

Autor: Enrico Luttmann
Překlad: Šárka Hurbánková
Režie: Filip Műller
Dramaturgie: Martin Hejný
Scénografie: Dušan Műller, Vanda Chaloupková
Kostýmy: Tereza Bílková

HRAJÍ:
Anna: Vanda Chaloupková
Maria: Eliška Dohnalová / Zuzana Bláhová
Rosa: Veronika Malá / Tereza Bílková
Jenny: Aneta Vrzalová / Lucie Ivanovová
Erminia: Michaela Prchalová
 
 
    
 

Sponzor divadla

Máte zájem sponzorovat divadelní soubor, jeho představení, plesy a další akce? Nabízíme Vám reklamní plochu nejen na těchto stránkách, ale i kolem jeviště v sokolovně Lázně Toušeň, a na každém plakátu zvoucím na naše akce. V případě zájmu nám napište na náš mail dslt@seznam.cz.

Kontakt

Divadelní spolek Lázně Toušeň 737581825 J Hadrbolcová dslt@seznam.cz